Výsledkový proužek
  • Tuři - Orli 102-78 (Teplý 19, Macela a Vaňák 17 - Slezák 22, Talley a Tyrna 18), Lions – Vysočina (1. liga) 100-70 (Robinson 19, White a Zuzák 15)
  • Přípravy: Handlová (slovenská extraliga) - Brno 82-86 (Prášil 21, Krakovič a Marič 14), Zlín (1. liga) - Brno 62-84 (Krakovič 18, Semerád 15)
  • Přípravy: Ústí - USK 88-83, Klosterneuburg (elitní soutěž Rakouska) - Brno 78-95 (Prášil 17, Krakovič 15, Šiška 14)
  • Přípravy: Kolín - Kbely (2. liga) 90-38 (Faifr 29, Hammond 14), Brno - Komárno (slovenská extraliga) 68-79 (Prášil 19, Krakovič 14)
  • Příprava: Nymburk - Zielona Gora (vicemistr Polska) 66-62 (Stutz 13, Pomikálek 11, Rančík 9, Raivio a Houška 7)
Echo 3. kola A1 a 5. kola A2
Kouč NH: Prohráli jsme si vyhraný zápas! Budínský: Venku nejsuverénněji
Foto: BK Opava

Foto: BK Opava

4.03.2013 13:06 Doslova mezi prsty uniklo v Kolíně vítězství Nové huti, jež tak nakonec ve třetím kole A1 padla 80-82. Monstrózní výkon před téměř šesti stovkami diváků podal v domácím dresu David Machač, autor 34 bodů i dvou klíčových trojek v závěru. Kolín nyní na šestém místě ztrácí na druhou NH pouhé tři výhry.


"My jsme si prohráli vyhraný zápas sami. Vedli jsme celé utkání a měli ho pod kontrolou. Vypadalo to, že ho dotáhneme do vítězného konce. Ale vyfauloval se Gniadek s Dufaultem, kteří chtějí bránit. Jelikož Pelikán je nemocný, nasadili jsme Greena a to byl velmi špatný tah," přiznal ostravský kouč Dušan Medvecký.  

"Dostali jsme dvě trojky od Machače a tím se prohrál zápas. Z naší strany už tam poslední tři minuty nebyl žádný pohyb balonu a bez kolektivního výkonu nemůžeme vyhrát. Každý hrál sám, každý to chtěl rozhodnout a dát body," zlobil se lodivod.

To domácí šéf lavičky Predrag Benáček se mohl radovat z už prakticky nečekaného úspěchu.

"Nevypadalo to pro nás dobře, hlavně v průběhu poslední čtvrtiny, kdy se zdálo, že prohrajeme. Musím ale pochválit kluky, kteří ukázali charakter a věřili, že vyhrajeme. Na konci se to stalo. Rozhodl David Machač svými dvěma trojkami."

Hodně nečekaný výsledek se zrodil za svědectví 1150 diváků v Pardubicích. Ne snad že by tam Děčín nemohl vyhrát a poprvé tak Beksu v sezoně porazit, ovšem přesvědčivost výsledku (85-68) překvapila rozhodně. JIP tak prohrál v nadstavbě i podruhé.

"Málokdo očekával, že bychom v Pardubicích vyhráli po takovém průběhu a takovým výsledkem, ale troufnu si tvrdit, že to byl náš nejsuverénnější výkon na venkovním hřišti v této sezoně. Předvedli jsme velmi koncentrovaný a disciplinovaný výkon, hlavně v první půli a v první čtvrtině, kdy jsme se dostali do skutečné pohody," pochvaloval si vítězný trenér Pavel Budínský po druhé výhře v řadě.

"Solidně jsme bránili, hráli chytře a vytvářeli si velmi dobré střelecké pozice. Z naší strany to byla dobrá exekuce taktického plánu. Cítili jsme pohodu, bylo vidět, že jsme měli motivaci ve třetím vzájemném zápase Pardubice pozlobit. I druhý poločas jsme zvládli vcelku zodpovědně, byť tam byly některé úseky, kdy jsme zpomalili a to není úplně naše hra."

Protějšek Jan Slowiak s mnohými slovy kolegy souhlasil:

"Děčín si jednoznačně zasloužil vyhrát, byl od prvních minut agresivnější, důraznější a hlavně - chytřejší. Líp mu fungovala hlava. My jsme se sami dostali do problémů zahozením spousty jasných pozic. Podobným problémem jako v Prostějově bylo, že jsme měli míč na ruce, rozběhnutého hráče do rychlého protiútoku, ale nedokázali jsme mu přihrát. To jsme udělali opět snad třikrát čtyřikrát a to jsou situace, které nás zalamují. Nedali jsme žádný jednoduchý koš!"

Slowiak viděl rozdíl i ve střeleckém sebevědomí. "Třeba Pope střílel se zřetelnou lehkostí, naopak my jsme některé pozice přecházeli, což svědčí o tom, že soutěžní pauza nám rozhodně nepomohla a že si zase budeme muset těžce vydřít návrat herní pohody. Nic nepřijde samo, nikdo nám nedá nic zadarmo."

"V prvních dvou utkáních nadstavby jsme neukázali vůbec žádnou obranu, žádné týmové pojetí, žádnou komunikaci. Navíc nám v útoku odešlo střelecké sebevědomí - to je spousta bodů, na které se teď budeme muset zaměřit a pracovat na nich, abychom se znovu co nejrychleji zlepšili."

Na střeleckou nepohodu si jistě nemohl stěžovat kouč Levhartů Tomáš Eisner, jehož celek vyloupil výběh Turů 85-75 a po 5. kole A2 se zavěsil jedinou výhru za osmý USK.

"Jsme strašně rádi, že jsme v této sezoně poprvé porazili Svitavy. Výkon v prvním poločase sice nebyl ideální a mohli jsme prohrávat daleko větším rozdílem. Chyběl nám pohyb míče, dělali jsme zbytečné ztráty, dostávali jednoduché koše a vlastně jsme měli štěstí, že jsme nakonec dali trojku a pak vypíchli balon a prohrávali jen o tři," podotkl trenér hostů k první půli.

"Ve druhém poločase jsme ty negativní věci dokázali eliminovat a to nám přineslo vítězství. Také se nám dařilo na doskoku - myslím, že jsme ještě nedokázali nikoho přeskákat tak jako Svitavy. A to se pak samozřejmě hraje dobře. Máte další střely, pomáháte si a v obraně soupeře k ničemu nepustíte."

Podle kormidelníka Turů Lubomíra Růžičky byl protivník lepší především v pohybu míče a v aktivitě na útočném doskoku.

"My jsme už dva měsíce doma nevyhráli zápas. Domácí prostředí se pro nás stává nevýhodou. Nechápu to a nevím proč, diváci jsou tady skvělí a podporují nás. V utkání mě zklamal pohyb míče mezi našimi obvodovými hráči. Od Michaela Deloache to i přes jeho 21 bodů nebyl obvyklý výkon a moc lidí se k němu nepřidalo, včetně pivotů."

"Sedlák byl nemocný a k zápasu vstal z postele, takže to bylo takové lepení, a když pak netrefíte otevřené střely jako Pavel Miloš i jiní, stane se, že nopak soupeř se trefuje, vy se dostanete do minusu a přijde krize, ze které se už nedostanete. Teď se musíme vrátit k týmové hře, rychlému přechodu do útoku a tam musíme vyhledávat střelce. Tentokrát jsme byli pomalí a to je asi hlavní příčina, proč jsme prohráli."

V Opavě se zadařilo domácím, kteří zdolali USK 77-62 a stále doufají v naději na předkolo play-off.

"Opava odehrála velmi solidní utkání, my jsme ji nebyli v prvním poločase schopni ubránit. Ve druhém poločase jsme přidali na nasazení a intenzitě, bohužel jsme ale nebyli schopní dát koš. Opava vyhrála zaslouženě," řekl trenér USK Kenneth Scalabroni.

"Chtěli jsme zopakovat výkon se Svitavami, a to se nám povedlo. Rozhodla druhá čtvrtina, ve které jsme si vytvořili jedenáctibodový náskok. Důležité bylo také to, že se nám podařilo ubránit Standu Votroubka," uvedl opavský protějšek Petr Czudek po své osmé výhře v NBL v roli kouče.
Přečteno  747xAutor  redakce Zpět
Souvisejici videa z tvcom.cz

4.6.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

31.5.2014 15:30:00
Ariete Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

28.5.2014 20:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

24.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

21.5.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

27.5.2014 18:00:00
BK JIP Pardubice - BK Opava (Mattoni NBL)

23.5.2014 18:00:00
BK Opava - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)

20.5.2014 18:15:00
BK JIP Pardubice - BK Opava (Mattoni NBL)

14.5.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava (Mattoni NBL)

13.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Story ďábelského dunk mastera a ex-výškaře Justina Darlingtona & interview po triumfu na Prague Masters
PROFIL + INTERVIEW Z PRAGUE WORLD TOUR 3X3   Sám ví, že dokáže mnohem lepší věci...

NBL sudí Paulík o záludných zákoutích světa 3x3
INTERVIEW Z WORLD TOUR 3X3   Kdo sledoval pozorně pražský kvalifikační turnaj Wo...

Startuje show Světového poháru! Obhájci bez záplavy hvězd a zhrzeného Johna Walla. Udeří doma Španělé?
30.8. Hodně proměněný vstoupí dnes v noci (s Finskem, od 22:30 vysílá ČT Sport) do očekáva...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2385

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni